ÇALIŞMA SAATLERİ AÇILIŞ: 07:45 - KAPANIŞ: 21:00

Tarihçe

Hacı Ahmet ÖZALTIN 1920 li senelerde Geçim sıkıntısından Dolayı Kendi Bahçelerinde ürettiği kuru üzüm ve kuru kayısıyı satmak için Nevşehir den Ankara ya 4 adet eşeğin üzerinde, parçalanan çarıklarıyla 7 günde yol almış ve ürünlerini Ankara pazarlarında satmıştır. Bu ilk ticaretinde elde ettiği kazanç ile önce kendisine 1 çift çarık almış ve  Nevşehirin yolunu tutmuştur. Böylece Özaltın Ailesi Nevşehir  –  Ankara arasındaki gıda ürünlerinin ticaretine başlamış olur.


Nevşehir ve Ankara arasındaki  kuru üzüm ve kuru kayısı satıcılığıyla başlayan ticaret serüveni hızla kendini tekrarlamış ve bu ticaretin 7 günde Ankara’ya, 7 günde Nevşehir’e dönüş ve 7 gün boyuncada Ankara da geçirilen sürenin Ankara’ da 1 pazar mal satmak için çok uzun olduğuna kanaat getiren Hacı Ahmet ÖZALTIN aileden Abisiyle konuşarak Ankara’da ikamet etmeye başlamıştır. Ticaret hayatlarına Nevşehir’deki ürünlerin temini ve nakliyesini abisi üstlenmiş Ankara’da ki pazarlama kısmını Hacı Ahmet ÖZALTIN üstlenerek devam etmişlerdir.


Zamanla Nevşehir-Ankara arasındaki nakliye trafiği arttığından nakliyedeki kullanılan hayvanları sayıları artmış ve belli bir süre sonra kullanılan eşeklerin yerlerini develer almışlardır.  Ticari başarılarını devam ettiren Özaltın ailesinin başarısı mal gönderimlerinde Nevşehir ilinin bir ucundan diğer ucuna kadar devam eden uzunca kervanlarla takip etmiştir.
 

 

İlerleyen yıllarda Nevşehir kuru üzüm ve kayısının yanında Ege Bölgesinden incir, Afyon Bölgesinden kuru üzüm, Akşehir Kilik Köyünden İğde, Mersin’den Keçiboynuzu, Antep’ten üzüm pekmezi   Besni’den Besni üzümü, Amasya’dan Bamya satışlarıyla Ankara’nın en büyük gıda toptancılarından birisi konumuna gelmiştir.   


Hacı Ahmet ÖZALTIN’ın büyük oğlu Kemal ÖZALTIN ile ticaretlerinde ikinci nesil oluşmuş olup gelişen ticari hacimlerini arttırarak devam etmişlerdir.  


Kilometre Taşları

1989 yılında dönemin Merhum Başbakanı Turgut ÖZAL’ın katılımıyla Ankara Gimat Toptancılar Sitesinin açılışı büyük bir ilgiyle gerçekleşmiştir.  Firma bu açılışla birlikte Ankara Gimat ToptancılarSitesinde yerini almış ve ticari hayatını başarıyla devam ettirmiştir. O dönemlerde firmanın üçüncü kuşağı temsil eden Selim ÖZALTIN ve Ahmet ÖZALTIN kardeşler aktif olarak ticaret hayatlarına başlamışlardır.

1994 yılında büyüyen firma kurumsal şirket yapısına ulaşmış ve bugünkü Nev Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.  kurulmuştur.

2003 yılında Elektronik Mühendisi Olan 3. kardeş Oğuz Özaltın ında Katılımıyla Şirket Sinerji Kazanmıştır.

2009 yılına kadar Gimat’ta Toptan Gıda üzerinde ve Özellikle Çay-Şeker-Yağ-Makarna-Salça gibi ürünlerin ticaretinde söz sahibi olmuştur.  

1 Haziran 2009 Tarihinde Ankara’nın  %100 yerli sermayeli ilk Cash & Carry mağazası  NevGross  ® ’u açarak Toptan Market Konseptini Halkımıza Sunmuştur.

30 Ağustos 2015 Tarihinde Ankara Macunköy'de 2. şubesini açarak daha geniş ürün yelpazesi ile,  500 araçlık açık ve kapalı otoparkı ile müşterilerimizin hizmetine sunmuştur.  

Test

Form Gönderimi

Tamam